Jag badar i Gudinne Energi !!!

0

20150914_223752-1

(Se tidigare Blogginlägg Feminina riterna) Inka- Gudinne – Energi.

Nu har det gått 21 Dagar och jag har gjort mitt hemarbete- genom att samman koppla mig med Nustas Prinsessorna/ Gudinnorna..

Jag sätter mig ner o tänder ljusen.. Det blir helt lugnt.. jag känner hur Gudinne Energin omsluter mig.. Känslan kan liknas med att ligga o flyta på stilla vatten.. Allt stannar o jag omsluts av energin..

Lillian sa.. 

Annika sammankoppla Dig med Nustas prinsessorna och Deras chakran, Sänd Dina böner till dom, Tala med dom och lätta Ditt hjärta, bättre vänner kan Du inte få. 

Nu känner jag verkligen styrkan i Kvinno- kraften… Ur kraften och Den har verkligen gjort mig stark..

När jag sätter mig vid ljusen.. ser jag hur Gudinnorna kommer runt mig.. i början så kände jag deras närvaro.. Men nu ser jag dom.. 

Dom ställer sig i en ring runt mig.. Jag känner mig ganska så liten där jag sitter på min kudde.. Men jag förstår hur privilegierad jag är som har fått dessa initieringar av Lillian/ Gudinnorna..

Den Gudinna som kommer starkast.. har som en fjäder i sina hand.. den rör vid mitt huvud .. Hon säger Takila Takila.. omna omna.. 

Jag blir så varm o det känns som jag inte har något hår.. mycket märklig känsla..men den gör mig i total balans..

 

Nu vill jag bara Tacka för Dessa underbara 21 Dagar….och jag vet att jag kommer att ha dessa underbara Gudinnor med mig resten av mitt liv.

Vill Du också lära känna Gudinnornas kraft o gå kurs.. Jag kan varmt rekommendera Lillian Karlström i Lidköping.

 

 

Dela.

Om skribenten

Missa inte våra intressanta artiklar

Läs fler artiklar på huvudsidan

Lämna en tanke